Opony zimowe mają być używane tylko zimą

opony zimowe

Opony zimowe mają być używane tylko zimą. Dedykowane opony zimowe, bez kolców lub z kolcami, przewyższają wszelkie inne opony na śniegu i lodzie. Przeszły rygorystyczne testy na śniegu i lodzie i dlatego posiadają emblemat „Trzy Szczytowe Płatek Śniegu”, co oznacza, że ​​mogą być używane w surowych zimowych warunkach pogodowych. Jedyną wadą opon zimowych jest to, że wymagają wymiany opon przed i po zimie.

Opony zimowe są dostępne zarówno w wersji z kolcami, jak i bez kolców, a wybór opcji zależy od warunków pogodowych w miejscu zamieszkania oraz od tego, czy będziesz jeździć po lodzie i ubitym śniegu. Opony z kolcami świetnie sprawdzają się na ubitym śniegu i lodzie, a opony bez kolców świetnie sprawdzają się w ogólnych warunkach zimowych. Musisz mieć świadomość, że opony zimowe mają być używane tylko w określonych terminach, a te daty różnią się w zależności od stanu, dlatego najlepiej jest dowiedzieć się, jakie przepisy obowiązują w Twoim miejscu zamieszkania. Jeśli chcesz używać opon z kolcami, przepisy są jeszcze bardziej restrykcyjne, a niektóre stany nawet na to nie zezwalają. Jeśli Twój stan zezwala na opony z kolcami i mieszkasz w obszarze z ubitym śniegiem i lodem, opony z kolcami są doskonałym wyborem.

Opony z kolcami Nokian Hakkapeliitta 10 oferują nową technologię podwójnych kolców, która zapewnia maksymalną przyczepność zarówno na lodzie, jak i na śniegu. Dzięki tej nowej technologii środkowe kołki poprawiają przyczepność zarówno podczas przyspieszania, jak i hamowania, a kołki na barkach pomagają przy skręcaniu i zmianie pasa. Nowe, nowoczesne kolce pozwalają na szerszy limit przyczepności, dzięki czemu kierowcy mają więcej czasu na reakcję, zanim przyczepność zniknie. Ponadto ta najnowocześniejsza technologia kolców, wraz z nowym rozmieszczeniem kolców w kształcie gwiazdy na oponach, pozwala kolcom spotkać się z drogą pod optymalnym kątem.

Opony te mogą pracować w szerokiej temperaturze i mają niski opór toczenia, aby zapewnić dobrą oszczędność paliwa. Są również polecane do samochodów hybrydowych i elektrycznych. Są one mocno pokryte lamelami, aby zapobiec akwaplaningowi spowodowanemu błotem pośniegowym. Ponadto nowy „eco stud 10” ma technologię tłumienia powietrza, która zmniejsza zużycie drogi. Opony z kolcami Nokian Hakkapeliitta 10 są wykonane z nowych związków na bazie biologicznej, takich jak żywica sosnowa i olej rzepakowy, co z kolei obniża ich opór toczenia, pomagając oszczędzać paliwo, a jednocześnie pomaga ograniczyć emisję szkodliwych substancji.

W niektórych rejonach Stanów Zjednoczonych, gdzie zimy są srogie, wybór dedykowanych opon zimowych jest prawdopodobnie rozsądny. Niezależnie od tego, czy wybierzesz opony z kolcami, czy bez, będziesz cieszyć się doskonałym prowadzeniem na śniegu i lodzie. Wadę konieczności wymiany opon można złagodzić, przechowując w garażu drugi zestaw kół w celu szybszej zmiany. Jeśli nie chcesz zmieniać opon na zimowe, możesz rozważyć opony całoroczne, ponieważ są one również oznaczone symbolem płatka śniegu „Three Peak Mountain”, dzięki czemu są zatwierdzone do użytku zimowego.

Więcej informacji na temat opon zimowych premium na sezon zimowy na stronie: https://www.nokiantyres.pl/